Четвер, 10.07.2025, 07:45
Пожежно-спортивне товариство "ГРІМ"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Оголошення [2]
Вітальне слово [3]
Спорт - це життя [3]
Це цікаво [2]
Конкурси [2]
Ми і Європа [3]
Грантові програми [1]
Про нас пишуть [3]
Грант "Мирні зібрання" [6]
Docu Days [20]
Моніторинг адмін послуг [3]
Наші партнери

Головна » 2013 » Березень » 5 » "Мирні зібрання – ознака демократичного суспільства" - матеріал з часопису "Слово народу"
09:44
"Мирні зібрання – ознака демократичного суспільства" - матеріал з часопису "Слово народу"
В районному часописі "Слово народу" опубліковано матеріал щодо проведеного товариством "ГРІМ" круглого столу "Право на мирні зібрання в Богородчанському районі". Подаємо статтю з газети:

"Мирні зібрання – ознака демократичного суспільства". Про це йшла мова під час «круглого столу» на тему «Право на мирні зібрання в Богородчанському районі». Організатором заходу виступила громадська організація «Пожежно-спортивне товариство «Грім», а долучилися до його проведення більше двадцяти людей, серед яких – Тарас Парфан, голова спілки об’єднання громадян «Івано-Франківський обласний Центр підтримки трудових мігрантів», Надія Парфан, голова ГО «Наш край», депутат районної ради, Ігор Вінтоняк та Дмитро Струк, сільські голови сіл Раковець та Кричка, представники правоохоронних органів, громадських організацій, молодіжні активісти.

«Круглий стіл» проведений за підтримки «Європейського партнерства заради демократії» (EPD) та громадської мережі «ОПОРА» і проходив як частина масштабного проекту «Сприяння громадського контролю за реформами в Україні в рамках Європейської політики сусідства.
Як зазначив голова громадської організації «Пожежно-спортивного товариства «Грім» Ярослав Свідрак, метою проведення «круглого столу» є інформування населення про мирні зібрання та обговорення деталей підготовки мітингів, зборів, походів і демонстрацій згідно з нормами сучасного законодавства. Це дуже важливо, оскільки мирні зібрання є одним із засобів відстоювання громадянами своїх прав, свобод та інтересів у демократичному суспільстві».
– Для того, щоб провести мирне зібрання, громадським інституціям слід мати на увазі положення статті 39 Конституції України, яка зазначає, що повідомляти про свій намір відповідний орган влади необхідно відіславши рекомендованого листа. Навіть, якщо ви це зробите за годину до проведення заходу, він теж вважатиметься законним, – зауважив Ярослав Свідрак.
На засідання «круглого столу» був запрошений представник громадського партнерства «За мирний протест», працівник Інституту політичної освіти Тарас Случик. За його словами, в Івано-Франківській області зараз позитивна ситуація із мирними зібраннями, ніяких суперечностей або тиску з боку влади не спостерігається. В той же час лідерами за кількістю заборон мирних зібрань минулими роками були Автономна Республіка Крим, Одеська, Дніпропетровська, Луганська, Київська та Харківська області.
У рамках реалізації згаданого вище проекту першого лютого відбулося мирне зібрання у нашому районі. Сьогодні ж триває моніторинг рішень органів місцевого самоврядування на території Богородчанщини на предмет порушень законодавства щодо проведення мирних зібрань громадян.

Марія МОМОТ.



 
Категорія: Про нас пишуть | Переглядів: 450 | Додав: naz_forever | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар
«  Березень 2013  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцінити сайт
Всього відповідей: 2
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright Nazar Masliy © 2025Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz