Доброю традицією стає ГО "ПСТ "ГРІМ" проведення Мандрівного фестивалю DocuDays UA. Так, уже третій рік поспіль ми, як регіональний партнер без перебільшень найбільшого міжнародного фестивалю документального кіно в Україні в останній декаді року проводимо заходи та покази кращих документальних стрічок фестивалю DocuDays.
Фестиваль у 2015 році порушив тему пропаганди. Його девіз: “Правдиве кіно захищає!”, а символ - танк, з дула якого вилітає не снаряд, а промінь кінопроектора на знак того, що вирішувати глобальні проблеми між країнами потрібно засобами мистецтва та через діалог, але не зброєю.
Проведення заходів в рамках мандрівного фестивалю для ГО "ПСТ "ГРІМ" та організацій-партнерів є надзвичайно актуальним та таким, яке чітко дозволяє напряму здійснювати ті завдання та статутні напрями діяльності нашої організації, які покладені в основу її роботи.
Для проведення заходів цьогоріч ми обрали фільми:
1. Притулок/The Shelter, Фернан Мельґар, Швейцарія 2014, 101"
2. Нульовий вплив/No Impact Man: The Documentary, Лора Ґебберт, Джастін Шайн, США, 2009, 93".
3. Скрізь Майдан/Maidan Everywhere, Катерина Горностай, Україна 2015, 36"
4. Пост Майдан/Post Maidan, Сергій Андрушко, Україна 2014, 42"
5. Медик іде останньою/The Doctor Leaves Last, Світлана Шимко, Угорщина, Україна 2014, 26".
6. Ґабріель повідомляє з чемпіонату світу/Gabriel Reports on the World Cup, Ельс ван Дріль, Нідерланди 2014, 17".
7. Зламані гілки/Broken Branches, Аяла Шарот, Ізраїль 2014, 25"
8. Ефект доміно/The Domino Effect, Ельвіра Нєвєра, Пьотр Росоловський, Німеччина, Польща 2014, 76"
Покази, як за звичай проводяться в різноманітних закладах та державних установах Івано-Франківської області.
Цього року Мандрівний фестиваль Docu Days UA завітав до БФ «Карітас», де спільно працівниками закладу для Проекту «Соціально-психологічна допомога дітям та молоді з труднощами у навчанні та соціалізації» проведено ряд показів для дітей різного віку і з різних навчальних закладів області.
Також заходи в рамках Мандрівного проводились в Навчально-виховних комплексах, школах та інших освітніх закладах Богородчанського району. Так, цікавими та змістовними були обговорення вихованців НВК с. Монастирчани, Кричківської та Дзвиняцької ЗОШ.
Особливою темою для обговорень під час проведення показів була тематика безхатченків, яка побудована на аналізі проблематики висвітленої у фільмі "Притулок"/The Shelter (Фернан Мельґар, Швейцарія 2014, 101"). Для підготовки до тематичного круглого столу «Особа без постійного місця перебування та її права», який проходив у готелі "Станіславів", ми відвідали спеціалізований заклад - Будинок нічного перебування, що у м. Івано-Франківськ. За результатами зустрічі з його керівником нами підготовлена фотовиставка, яка пізніше подарована цьому закладу.
Під час проведення фестивалю окремо порушувались актуальні питання "Постмайданних" подій, подій в зоні АТО. Так, наприклад було організовано обговорення проблем осіб, які проходять реабілітацію після участі в антитерорестичних заходах, проаналізовано роботу волонтерів.
Тематика фільмів та заходів Мандрівного фестивалю багатогранна. Тому ми також спробували порушити тему енергоефективності та енергозбереження, оскільки ці проблеми сучасності розглядаються нашою організацією, як такі, що потребують висвітлення для підвищення обізнаності населення в цій категорії. Окремі виступи в цій категорії готував голова нашої організації Ярослав Свідрак, який спільно із нашими колегами в м. Долина проводить заходи, які спрямовані назменшення енергоспоживання та викидів СО2 в секторі багатоквартирних будинків міста Долина.
Після кожного проведеного показу відбувалося обговорення фільмів. Під час показів ми завжди отримували зворотній зв'язок від аудиторії, На обговореннях піднімались схожі теми, які стосувались долі героїв фільмів, порівняння та аналіз життя з умовами, в яких знаходяться герої фільмів. Практично всіх глядачів цікавила додаткова інформація про сам фестиваль та бажання перегляду інших фільмів. Проводити та організовувати заходи стає простіше, оскільки до проведення показів залучаються відповідні фахові спеціалісти, також окрему роль відіграє впізнаваність фестивалю.
Даний проект дав можливість закріпитись нашій організації, як такій, яка працює в полі «прав людини», розширити географію діяльності, налагодити нові контакти, здобути досвід під час проведення правоосвітніх заходів.
Під час проведення даного фестивалю не всі заходи відбувались згідно затвердженого графіку. Зміщення графіків відбувалось з метою проведення більш цікавих та масштабних заходів.
Основний чинник успішного проведення фестивалю – це партнерські стосунки з організаціями партнерами, досвід членів організації у проведені правоосвітніх заходів, контакти в межах області.
Наша організація на протязі 2016 року буде проводити ряд правоосвітніх заходів, які будуть спрямовані на підвищення правової освіти жителів Івано-Франківської області. На даних заходах планується показувати документальне кіно.
|